Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

نمایشگاه آثار کامبیز درم‌بخش و سهیل حسینی

کامبیز درم‌بخش و سهیل حسینی آثار خود را در قالب نمایشگاه «سالاد» از روز جمعه ۱۳ اردیبهشت در گالری دیلمان به نمایش می‌گذارند.

 

به گزارش چیتاآرت نیوز به نقل از مهر، کامبیز درم‌بخش با بیان اینکه استعدادهای خود را در حوزه‌های مختلفی نشان داده است، گفت: سال‌هاست که کارهای دکوراتیو انجام می‌دهم ولی زیاد شناخته شده نیست. حدوداً ۴ تا ۵ هزار از این طرح‌ها دارم که با سوژه‌های مختلفی مانند انسان، طبیعت، درخت، گل و حیوانات کار شده است. این طرح‌ها، کارهای سریع و تند من هستند و هر ۱۰۰ تایی که هر روز در کافه می‌زنم ۱۰ تا را قاب و نگهداری می‌کنم که حالا مجموعه عظیمی شده که نمی‌دانم چطور باید عرضه‌شان کنم. در تلاش هستم به تدریج این آثار را در نمایشگاه‌های مختلف ارائه دهم.

وی درباره نمایشگاه «سالاد» ادامه داد: «سالاد» مجموعه‌ای از آثار سهیل حسینی و من با عناوین و موضوعات مختلف است. علت نام‌گذاری این نمایشگاه همین موضوعات مختلف است این آثار با آثار شناخته‌شده مفهومی من متفاوت است و جنبه دکوراتیو دارد. کارهای عرضه شده در این نمایشگاه زیبا و دکوراتیو هستند.

درم‌بخش با بیان اینکه این کارها گرافیک، نقاشی، تصویرسازی هستند، گفت: «باتوجه به اینکه من کاریکاتوریست هستم، درون‌مایه این آثار هم از طنز کاریکاتورهایم خالی نیست. هم‌چنین این روزها موج حیوان‌دوستی راه افتاده، که بخشی از آثار من هم در تأیید این جریان است و سعی کرده‌ام از حیوانات تصویری صمیمانه و دوستانه نشان دهم.»

 

این کاریکاتوریست به همکاری با جوانان اشاره کرد و گفت: حدود ۸۵ درصد طرفدارهای من جوانان هستند و توانسته‌ام با وجود اختلاف سنی‌ام با جوان‌ها ارتباطم را با آن‌ها حفظ کنم که این موضوع باعث افتخار من است. کسانی که چهره من را نمی‌شناسند و فقط کارهایم را دیده‌اند فکر می‌کنند این کارها را یک جوان انجام داده است.

 

او دربارۀ قیمت آثارش در این نمایشگاه گفت: قصد دارم با تیمی که به تازگی تشکیل داده‌ام فکرهایم را به صورت کانسپچوال آرت به انواع مختلفش مانند چوب، سنگ، عکس، عروسک و … تبدیل کنم. اما متأسفانه این کارها سرمایه زیادی می‌خواهد و مجبورم شخصاً هزینه کنم. این کارها نیاز به کمک دارد ولی متأسفانه چنین امکاناتی در کشور ما وجود ندارد و همین‌طور قیمت وسایل کار نیز بیداد می‌کند.

 

درم بخش در پایان گفت: «قیمت آثار من به نسبت کار، سابقه و شهرتم بسیار پایین است. من قیمت‌ها را پایین انتخاب می‌کنم تا کارهایم به دست مردم برسد. تولید من زیاد است و نمی‌دانم که با این کارها چه کنم و خیلی خوشحالم که مردم با درآمدهای پایین هم بتوانند کارهای مرا خریداری کنند.»

 

آثار کامبیز درم‌بخش و سهیل حسینی در سالاد
آثار کامبیز درم‌بخش و سهیل حسینی در سالاد

سهیل حسینی همچنین دربارۀ تجربه‌ای که پیش از این با کامبیز درم‌بخش داشته، گفت: «نمایشگاه مشترکی که در مهر و آبان سال ۱۳۹۷ با آقای درم‌بخش داشتیم، جزء یکی از شلوغ‌ترین نمایشگاه‌های سال گذشته بود. طی همکاری موفقی که با هم داشتیم، تصمیم گرفتیم امسال هم نمایشگاه دیگری ترتیب بدهیم. همه‌جور کاری از نظر ابعاد، موضوع و تکنیک در این نمایشگاه خواهد بود و به همین دلیل «سالاد» نام گرفته است».

 

وی در توضیح آثارش در این نمایشگاه افزود: «کارهای من شامل ۳ جغد در ابعاد بزرگ، ۳ گربه و چندتایی فیگور انسانی می‌شود که با تکنیکِ چاپ روی کاغذ دست‌ساز به همراه ترکیب مواد کار شده است. تکنیک آثار آقای درم‌بخش نیز جوهر، مداد رنگی و ماژیک است. از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۸ در این نمایشگاه کار وجود دارد و این گزیده‌ای از کارهای این دوره‌ی ده ساله است که در مجموع شاملِ ۵۷ اثر می‌شود.»

علاقه‌مندان به بازدید از نمایشگاه «سالاد» می‌توانند ۱۳ تا ۲۷ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به گالری دیلمان به آدرسِ شریعتی، بالاتر از ظفر، کوچه پورمشکاتی، پلاک ۵۰ مراجعه کنند. گالری روزهای شنبه تعطیل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مهمترین اخبار فراخوان‌های هنری در دنیا
لطفا ایمیل خود را وارد نمایید

شما همچنین می توانید وارد کانال تلگرام ما شده و از آخرین فراخوان‌های خارجی مطلع شوید
@cheetart
اطلاعاتم را ثبت کن