Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

اثر جدید ون‌گوگ 

تابلو نقاشی «شقایق» که در موزۀ «هارتفورد» نگهداری می‌شود، در حالی به عنوان یکی از آثار «ون‌گوگ» شناخته شد که محققان تصویر دیگری نیز در پس این نقاشی کشف کردند.

به گزارش چیتاآرت به نقل از آرت نیوزپیپر، هویت تابلوی طبیعت بی‌جانی که در موزۀ شهر «هارتفورد» ایالت «کنتیکت» نگهداری می‌شود، پس از دهه‌ها مشخص شد.

این تابلو نقاشی که ۳۰ سال در انبار نگهداری می‌شد نه تنها به عنوان یکی از آثار «ون‌گوگ» شناخته شده است، که کارشناسان آثار هنری «ون‌گوگ» در موزه آمستردام تأیید کردند تصویر پنهانی دیگری در پس این گلدان شقایق وجود دارد. این موضوع نشان می‌دهد، «ون‌گوگ» به منظور صرفه‌جویی از یک پارچه دو بار برای نقاشی کشیدن استفاده کرده است.

پیش از این تابلوی دیگری با موضوع طبیعت بی‌جان که «میوه و بلوط» نام دارد و در موزۀ هنرهای زیبا «‌سانفرانسیسکو» نگهداری می‌شود، به عنوان یکی دیگر از آثار «ون‌گوگ» شناخته شد.

قدمت این تابلوی نقاشی طبیعت بی‌جان که پس از بررسی‌های متعدد کارشناسان در زمینه‌های مختلف از قبیل نوع پارچه، نحوۀ رنگ‌آمیزی و سبک نقاشی جزو مجموعه آثار «ون گوگ» قلمداد می‌شود. به اوایل تابستان سال ۱۸۸۶، تنها چند ماه پس از آن که این هنرمند به پاریس نقل ‌مکان کرد باز می‌گردد. گل‌های شقایق معمولاً بین ماه ژوئن و جولای در آن منطقه می‌رویند.

در اوایل تابستان سال ۱۸۸۶ «ون گوگ» طی نامه‌ای برای دوست هنرمندش نوشت: «در پرداخت پول به مدل‌های نقاشی دچار مشکل شده است». بنابراین تابستان را با نقاشی برخی از گل‌های ساده، شقایق‌های قرمز و گل‌های آبی ذرت گذراند.

«توماس لافمن» مدیر این موزه بیان کرد: «این تحقیقات نشان می‌دهند حقایق بسیار زیادی در مورد رشد «‌ون گوگ»، به عنوان هنرمند یک تازه وارد در پاریس و در جست‌وجو راه‌های جدید در عرصه هنر وجود دارد که ما هنوز از آن مطلع نیستیم.»

بررسی‌های اولیه این تابلو نقاشی با کمک اشعه مادون قرمز و ایکس‌ری، تصویر پنهانی دیگری در پس گل‌های شقایق آشکار کرد. زمانی که این تابلو نقاشی را ۱۸۰ درجه بچرخانیم تصویر چهره یک مرد دیده می‌شود.

تابلو «گلدان گل‌های شقایق» در سال ۱۹۵۷ توسط یک نویسندۀ اهل «کنتیکت» به این موزه اهدا شد. چند سال بعد مسئولان موزه متوجه شباهت‌های بین این تابلو نقاشی و سبک نقاشی «ون گوگ» شدند و نمایش آن را از سال ۱۹۸۰ تاکنون متوقف کردند.

«ون‌سان ون‌گوگ» نقاش نامدار هلندی اگرچه در زمان حیاتش در گمنامی کامل به‌سر برد، اما اکنون به عنوان یکی از تأثیرگذارترین نقاشان پست‌امپرسیونیسم شناخته می‌شود. او در ۳۰مارس۱۸۵۳ در ایالت برابانت هلند نزدیک مرز بلژیک به دنیا آمد.

«ون‌گوگ» فعالیت هنری خود را به‌عنوان طراح و نقاش از سال ۱۸۸۰ و در سن ۲۷ سالگی آغاز کرد. برخی از مشهورترین کارهای او در دو سال پایانی عمرش خلق شدند.

او فقط در دو ماه پایانی عمرش، ۹۰ نقاشی از خود باقی گذاشت. خالق «شب‌های پرستاره» و «گل‌های آفتابگردان» در ۲۹ جولای ۱۸۹۰ در سن ۳۷ سالگی در میان کشتزارها، گلوله‌ای به سینه خود شلیک کرد و روز بعد درگذشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مهمترین اخبار فراخوان‌های هنری در دنیا
لطفا ایمیل خود را وارد نمایید

شما همچنین می توانید وارد کانال تلگرام ما شده و از آخرین فراخوان‌های خارجی مطلع شوید
@cheetart
اطلاعاتم را ثبت کن