Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

جشنوارۀ هنرهای تجسمی فجر

مراسم پایانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر عصر ۱۵ اسفندماه با معرفی برگزیدگان و تجلیل از مفاخر هنری در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش چیتاآرت نیوز به نقل از مهر، یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر در حالی عصر چهارشنبه ۱۵ اسفندماه به ایستگاه پایانی رسید که در این دوره جشنواره، نمایشگاه بخش اصلی و مسابقه در مؤسسه فرهنگی هنری «صبا»،  نمایشگاه «پلاک ۴۰» در «فرهنگسرای نیاوران»، بخش «سینمای تجسمی» و نمایشگاه «عکس روزهای انقلاب» در خانه هنرمندان ایران، نمایشگاه «چارسوی هنر» در باغ موزه قصر، نمایشگاه «نمایه چهل» در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) و «چهل نمایشگاه، چهل شهر» در شهرهای مختلف برگزار شد.

 

در مراسم اختتامیه یازدهمین دورۀ جشنوارۀ هنرهای تجسمی فجر سیدمحمد مجتبی حسینی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، هادی مظفری مدیرکل هنرهای تجسمی، دبیران و مدیران هنری و جمعی از هنرمندان در تالار وحدت حضور داشتند.

 

سیدمحمد مجتبی حسینی در مراسم پایانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر که به شیوه‌ای متفاوت و بدون مجری و با صدای مجری برگزار شد، ضمن رساندن سلام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که همراه هیأت دولت در گیلان است، گفت: روز امروز برای یادآوری گرامیداشت فجر و رشادت‌های چهلمین سال انقلاب اسلامی گرد آمده‌ایم. برای یادآوری پنجم بهمن ماه گردهم آمدیم که یازدهمین جشنواره را به جشن نشستیم.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: چهل روز از آئین افتتاحیه جشنواره تجسمی فجر گذشته و امروز آغاز دوازدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی فجر است.

 

احمد مسجدجامعی، محمدجواد حق‌شناس و الهام فخاری از اعضای شورای شهر تهران و هنرمندانی چون قباد شیوا، واحد خاکدان، حسین محجوبی، رضا بانگیز و… از جمله هنرمندان حاضر در مراسم بودند.

برگزیدگان جشنواره هنرهای تجسمی فجر در ۱۰ شاخه هنری به شرح زیر معرفی شدند:

 

خوشنویسی

برگزیده: نیما الیکایی لاشکی

تقدیرشده‌ها: هادی هنردوست، نورالدین کرمی و فرزاد مرادی اصل

 

تصویرسازی

برگزیده: پروین حیدری‌زاده

تقدیرشده: محمد قلی‌زاده

 

طراحی گرافیک (پوستر)

برگزیده: میترا سلطانی

تقدیرشده: علیرضا عسکری‌فر

 

کارتون و کاریکاتور

برگزیده: احسان گنجی

تقدیرشده: پویا عبدلی

 

عکس

برگزیده: عابد جلیل پوران

تقدیرشده: الهه عبدالله آبادی

 

نقاشی

برگزیده: رنه صاحب قدم

تقدیرشده: پیام گلچین

 

مجسمه

برگزیده: سیدفاضل مصلی‌نژاد

تقدیرشده: حسن دهقانی زاده

 

هنر جدید

برگزیده: سعیده مهتدی

تقدیرشده: ثریا اخلاقی و سمیه مقصودلو

 

نگارگری

برگزیده: فریده هنرور

تقدیرشده: زینب شاهی و صدیقه احمدی باصیری

 

برگزیده‌های بخش مقاله نیز شامل هادی آذرازغندی، محمدعلی کریم‌پور، پریسا اصلان‌خوانی و محسن حسن‌پور بودند.

در ادامه از مفاخر هنرهای تجسمی شامل پرویز اقبالی تصویرگر، یعقوب امدادیان نقاش، قدرالله معماریان مجسمه‌ساز، احمد نادعلیان هنرمند رشته هنرهای جدید، سیدمحسن نوری نجفی کاریکاتوریست، احمد عبدالرضایی خوشنویس، جاسم غضبان‌پور عکاس، مهین افشان‌پور نگارگر و مجید بلوچ گرافیست تجلیل شد.

همچنین از حمیدرضا قلیچ‌خانی، مجید اخگر، سیامک دلزنده، هادی سیف کارشناسی و منتقد هنری و پژوهشگر و از مرحوم عرب‌علی شروه نیز به پاس سال‌ها فعالیت خود در حوزه پژوهش یاد و با حضور خانواده وی از اقدامات وی در طول حیاتش تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مهمترین اخبار فراخوان‌های هنری در دنیا
لطفا ایمیل خود را وارد نمایید

شما همچنین می توانید وارد کانال تلگرام ما شده و از آخرین فراخوان‌های خارجی مطلع شوید
@cheetart
اطلاعاتم را ثبت کن