بسیاری از دانش آموختگان دانشگاه های ایران به دلایل شخصی یا کاری قصد دارند تا ادامه مراحل تحصیل خود را در یکی از دانشگاه های معتبر غیرایرانی و در خارج از ایران به اتمام برسانند. این عده بر آنند تا از راه تحصیل در دانشگاه های معتبر جهان هم تخصص خود را افزایش دهند و هم ارتباطات و اعتبار لازم برای ورود به بازار کار را پس از تحصیل به دست آورند.

بخشی از این افراد همچنین به این فکر می کنند تا از این راه می توانند به‌دنبال دریافت اقامت و دست‌وپا کردن شرایط مطلوبی برای ادامه زندگی خود و خانواده خود باشند.

به هر حال تعداد انگیزه‌های افراد برای خروج از کشور با ویزای تحصیلی بسیار است ولی نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که اکثر قریب به اتفاق این افراد از چگونگی اخذ پذیرش تحصیلی ( که معروف به اپلای تحصیلی است) و همچنین قوانین و مقررات آن آگاهی چندانی ندارند.

تحصیل در خارج از کشور برای خیلی از علاقمندان به آن برای همیشه یک آرزوی محال و دور از دسترس به نظر می رسد و علت آن ناآشنایی با این مقوله و راه های آن است.

از اینرو بسیاری برای دریافت پذیرش تحصیلی به شرکت های اعزام دانشجو رو می آورند و با صرف هزینه های فوق العاده هنگفت و مدت زیاد بدون هیچ نتیجه یا بدون نتیجه دلخواد از ادامه مسیر منصرف می شوند. برخی از این افراد مجبور به دریافت پذیرش دانشگاه نامعتبر از کشورهای نه‌چندان پیشرفته می شوند که باید هر ترم هزینه های دانشگاه و گذران زندگی شخصی را هم در آن‌جا پرداخت کنند. این هزینه ها گاه دانشجو را در میانه تحصیل از ادامه آن منصرف می کند و گاه پس از دریافت مدرک تحصیلی شخص متوجه عدم اعتبار مدارک دانشگاه خود حتی در وزرات علوم و تحقیقات ایران می شود.

در صورتی‌که با آشنایی با مقوله اپلای و تنظیم مدارک درخواهید یافت که این امر کار چندان دشواری نیست و دریافت بورسیه از دانشگاه ها معتبر در کشورهای پیشرفته کار پیچیده یا دور از دسترسی نخواهد بود. البته اگر واقعا قصد تحصیل و رشد خود را دارید و برای این امر پاشنه‌های کفش خود را بالا کشیده و کمر همت را بسته‌اید باید بدانید که در نهایت جای شما روی صندلی یکی از کلاس های مقطع بالاتر در دانشگاهی است که در تمام جهان شناخته‌ شده است.

شما در راه اپلای تحصیلی باید با قوانین و مقررات دانشگاه ها، شیوه‌های اپلای، تجربیات تحصیلی افراد پذیرش گرفته، انواع دانشگاه‌ها و نحوه تنظیم مدارک، تجربیات زندگی افرادی که پذیرش گرفته اند و تجربیات و اطلاعات لازم برای آموزن های معتبر زبان آشنا باشید و این اطلاعات را به کار ببندید.
مدارکی همچون انگیزه نامه، توصیه نامه، رزومه و… هر کدام قالب ها و شیوه های مختص خود را دارند که عدم توجه به آن ها در زمان تنظیم مدارک ممکن است موجب ریجکت شدن پرونده شما گردد.

اشاره کافی به توانایی ها و انگیزه‌ها در مدارک فوق می‌تواند شما را به آرزویتان بیشتر نزدیک کند. گاهی یک تجربه از زبان یک دانش آموخته دانشگاه های خارجی راه شما را مشخص کرده و شما را از طی کردن مسیر اشتباه برحذر می دارد.

پس به خوبی خواهید فهمید که پیمایش این مسیر گرچه کار ساده‌ای نیست ولی محال و دست نیافتنی هم نیست. تنها برای این کار نیاز به افزایش اطلاعات و آگاهی خود دارید. قطعا طی کردن این مسیر برای شما ارزش به دست آوردن موقعیت های شغلی عالی را در آینده و در کشورهای پیشرفته جهان را خواهد داشت.

رسیدن به جایگاهی که حق شماست نیازمند دو مطلب است: تلاش و داشتن اطلاعات لازم.
 

تیم مشاور ما بسته آموزشی ویدئویی از شیوه ها و اطلاعات لازم برای اپلای تحصیلی را در اختیار  شما قرار داده که می توانید با مشاهده این ویدئوها خودتان مسیر اخذ پذیرش تحصیلی را به سادگی و با آمادگی بیشتر طی کنید. اموری را که تا پیش از این برای انجام آن نیازمند خدمات مشاورین بودین می توانبد بدون صرف هیچ‌گونه هزینه ای و صرفا پس از افزایش سطح اطلاعاتتان خودتان انجام دهید.
در این بسته آموزشی شما با شرایط و ملزومات اپلای تحصیلی، قوانین و شرایط مشترک دانشگاه ها، نحوه ارتباط با اساتید، تنظیم مدارکی مثل انگیزه‌نامه ، رزومه و بسیاری موارد دیگر آشنا خواهید شد.

 

یادتان باشد شعار ما این جمله است : «خودتان اپلای کنید»

 

 

برای تهیه این بسته ها کلیک کنید

 

 

برای آشنایی بیشتر با این مجموعه ویدئوها می توانید قسمت‌هایی از آن را در زیر مشاهده کنید.

 

 

همراه گرامی چیتاآرت

ایمیلت رو وارد کن تا در جریان اخبار و اطلاعیه های ما قرار بگیری!

Please wait...

ممنون از اعتمادت

 

10 thoughts on “خودتان در دانشگاه های معتبر جهان اپلای کنید

 1. محمد says:

  با سلام
  ممنون پست خوبتون🌹
  امکان اپلای با مدرک فنی حرفه ای وجود داره؟

  • مدیر سایت says:

   با سلام
   اگر منظورتون از لیسانس هست بله ولی برای فوق باید مرتبط با مدرک لیسانستون باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *