نمایشگاه زوج هنری سید حسن جاویدی نیا و شکوفه برزگر ملکی با عنوان «ملک جاوید»

به گزارش چیتاآرت نمایشگاهی با عنوان «ملک جاوید» از آثار یک زوج هنرمند، آقای سید حسن جاویدی‌نیا و خانم شکوفه برزگر ملکی در فرهنگسرای معرفت تهران برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه سبک جدیدی از نقاشیخط به نمایش گذاشته شده است.

این زوج هنری کار خود را با نقاشیخط زیر نظر اساتید برجسته خوشنویسی و نقاشی‌خط آغاز کردند و به دنبال دستیابی به سبک و طرح جدید و ایده های خلاقانه در استفاده از خوشنویسی هستند به گونه ای که متناسب با دکوراسیون منازل مدرن امروز باشد.
در آثار این نمایشگاه سعی شده که از متریال طبیعی در کنار مواد و متریال صنعتی بهره گرفته شود و ارتباطی بین سنت و مدرنیزه ایجاد گردد و همچنین سعی شده چیدمان و رنگ‌بندی طوری طراحی شود که افراد غیر فارسی زبان نیز بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.
این آثار بر روی بوم کار شده و به صورت برجسته تولید شده‌اند؛ ولی با وجود حجیم بودن بسیار سبک می‌باشند. این دو هنرمند تلاش کرده اند با خطوط خوشنویسی فضایی انتزاعی ایجاد کنند که حس نقاشی و خط را در کنار هم به شکل زیبایی به نمایش بگذارد. در این آثار، حجم و بعد و ریتم  برای بیان حس رویاگونه در بیننده به زیبایی به کار گرفته شده است. 
این اولین بار است که نقاشیخط به صورت برجسته و خارج از 2 بعد بدین شکل به نمایش گذاشته می شود. در این نمایشگاه تعداد 25 اثر نقاشیخط به نمایش گذاشته شده است.  
شما می‌توانید بخش‌هایی از آن را در زیر ببینید.
شما هم می‌توانید برای انتشار گزارش نمایشگاهتان به ما پیام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *