در دنیای امروز اینترنت به یکی از نیازهای بدون حرف و حدیث تمام آدمیان تبدیل شده است. در تمام کشورهای جهان امروز نیاز به اینترنت حس می‌شود حتی در عقب‌مانده‌ترین آنها. اینترنت به ما امکان ارتباط بیشتر و بهتر و ارزانتر با دیگران را می‌دهد. حتما به یاد دارید که یک روز اگر قرار بود با یکی از اعضای خانواده در کشور دیگری صحبت کنید باید هزینه‌های بسیار زیادی را متقبل شده که هیچ با هزار و یک مشکل موفق به این کار می‌شدید.
امروز اینترنت به ما امکان می‌دهد که یک سخنران از کشوری در چندین هزار کیلومتری ما در آن واحد توسط اسکایپ، ویمو، واتس آپ یا دیگر راه‌های ارتباطی برای ما یک سخنرانی طولانی و بدون دردسر داشته باشد گویا در همان سالن و رو‌به‌روی ما قرار گرفته است.
از آسان شدن پرداخت قبوض و دریافت بسیار سریع نامه‌ها که از ابتدایی‌ترین ولی فوق‌العاده ارزشمندترین شیوه‌های استفاده از اینترنت که دیگر نیاز به صحبت نیست. اینترنت حتی امروز به ما امکان آبیاری باغچه کوچک‌مان را در حالی‌که در شهر دیگری در حال سفر و تفریح هستیم را می‌دهد و شاید هزار و یک کاربرد دیگر و نیازهای جدیدی که باز اینترنت برای ما رفع می‌کند.
از مهم‌ترین این کاربردها اما امروزه خرید است. خرید اینترنتی در جهان امروز به امری عادی تبدیل شده و بی‌اعتمادی یا ترس در تمام دنیا حتی کشورهای جهان‌سومی هم رفع شده است. گرچه خرید اینترنتی امروزه شیوه‌های مختلفی دارد ولی با تمام این حرف‌ها خرید اینترنتی در دنیای امروز جای خود را در میان هنر هم باز کرده است. امروزه تراکنش مالی فوق‌العاده زیادی به نقل‌وانتقال آثار هنری، صنایع دستی، اشیا لوکس، طلاوجواهرات و زینت‌آلات، سفارش و خرید در زمینه معماری، هنرهای دیجیتال، طراحی و خرید فایل‌های آماده نرم‌افزارهای طراحی و تدوین و انیمیشن‌سازی و… اختصاص یافته است که همگی در زمینه هنر جای می‌گیرند.
پس ارتباط با اینترنت کمک بزرگی به یک هنرمند برای فروش آثار یا دریافت سفارش می‌کند. البته راهکارهای زیادی برای عرضه اینترنتی وجود دارد ولی داشتن یک وبسایت به شما به عنوان یک هنرمند و عرضه‌کننده یک اثر هنری اعتباری جهت جلب و اعتماد مشتری می‌دهد.

اگر به دنبال کسب شهرت هنری و اعتبار تخصصی هستید به وبسایت شخصی نیاز دارید

یک هنرمند چه نیازی به شهرت دارد؟ آیا هدف یک هنرمند واقعی و مستعد صرفا کسب شهرت است یا به کارگیری هنر برایش غذای روح بوده و لذت واقعی زنده بودن زمانی‌ برایش معنا دارد که غرق در هنرش باشد؟ جواب معلوم است. هنرمند واقعی به دنبال ارضای خود از هنرش می‌باشد. اگر هدف دیگری در پس این هنر نهفته باشد قطعا یک رسالت اخلاقی، معنوی، اجتماعی، فرهنگی یا حتی انسانی است. یعنی اگر گاه ببینم هنر برای هنرمند واقعی وسیله باشد و نه هدف باز این وسیله‌ای است برای رسیدن به یک هدف متعال نه ارضای امیال نفسانی و پست مثل حس جاه‌طلبی یا شهوت شهرت‌طلبی.
اما پس چرا هنرمند به شهرت نیاز دارد؟ مشخصاً هنرمندان تا زمانی‌که به شهرت نرسند نمی‌توانند آثار خود را به علاقمندان و مجموعه‌داران عرضه کنند یا سبک خاص خود یا حتی رسالت فرهنگی‌، اخلاقی، انسانی و اجتماعی خود را دنبال کنند. هنرشان در پستوی خانه‌شان می‌ماند و تبدیل به یک امر دکوراتیو صرف می‌شود. لذا اثر هنری از کارکرد واقعی خود دور می‌شود و واژه هنرمند بی‌معنا می‌شود. پس هنرمند نیاز به دیده شدن،‌ مشهور شدن و اثر و سبکش نیاز به اعتبار و نمایش دارد. این راهی است که به آن پرسنال برندینگ یا برندسازی شخصی گفته می‌شود. اشکال و راه‌های مختلفی برای پرسنال برندینگ در نظر گرفته شده که از ابزارهای مهم آن داشتن یک رسانه شخصی است که آثار و نظرات و محصولات فکری شخص را منتشر سازد.
رسانه امروز می‌تواند یک صفحه قدرتمند از نظر محتوا و مدیریت در یکی از شبکه‌های اجتماعی مهم باشد. مثلا توییتر، فیس‌ۤبوک، اینستاگرام، لینکدین یا در ایران تلگرام. این شبکه‌های اجتماعی مجازی می‌توانند به شما یک رسانه رایگان بدهند که آثار و نوشته‌ها و افکارتان را به خوبی و راحتی در آن منتشر کنید.
اما همچنان داشتن یک پایگاه رسمی که نام آن همان نام خودتان باشد و به شکل مستقیم آثار و محصولات شما را به نمایش گذارد اعتبار بیشتری دارد. این پایگاه شخصی و رسمی همان وبسایت شماست. شما می‌تواند و باید صاحب صفحات قدرتمندی در شبکه‌های اجتماعی مختلف باشید که هر کدام به فراخور آن شبکه اجتماعی می‌تواند نوعی خاص از محتوا را در خود جای دهد. مثلا در توییتر وقایع روزانه و طرز فکرها و اندیشه‌های زودگذرتان را توییت کنید. در فیس‌بوک گفتار بلند و مقالاتتان را منتشر کنید. در لینکدین نظرات حرفه‌ای و تخصصی‌تان به همراه فیلم یا عکس‌های مرتبط را منتشر کنید. در اینستاگرام عکس‌ها و فیلم‌هایی از وقایع روزمره کاری یا زندگی فردی و احیاناً خانوادگی‌تان را منتشر کنید. اما هیچ‌کدام از این‌ها جای یک وبسایت را نمی‌گیرد. در صفحات شبکه‌های اجتماعی که هر کسی ‌می‌تواند راه‌اندازی کند بدون صرف هیچ‌گونه هزینه‌ای هنرمند هیچ‌گاه نمی‌تواند اعتباری را که در یک سایت به دست می‌آورد کسب کند. صفحات شبکه‌های اجتماعی همیشه تکمیل‌کننده وبسایت به عنوان یک پایگاه رسمی عمل می‌کند. شما در سایت خود محتوایی کاملاً حرفه‌ای در جهت پرسنال برندینگ خود منتشر می‌کنید. برای مثال اگر در یک جشنواره یا یک مسابقه مقام آورده‌اید با انتشار خبر آن در وبسایت خود این خبر را به شکلی رسمی به جامعه طرفداران خود اعلام می‌کنید در حالی که در توییتر با زبانی کاملاً محاوره‌ای می‌توانید خبر پیروزی خود را به شکلی فان منتشر کنید.
پس متوجه‌ هستید که داشتن یک پایگاه رسمی که دامنۀ (آدرسی که در اینترنت سایت شما به نام آن ثبت می‌شود مثل: facebook.com یا google.com شما صاحب این دامنه هستید و این دامنه هیچ نمونه دیگری در اقیانوس اینترنت ندارد) آن به نام شما باشد چه تاثیری روی اعتبار شما خواهد داشت. دیگران با دیدن آدرس سایت شما روی کارت های ویزیتتان متوجه خواهند شد که شما یک هنرمند مستعد و البته ممتاز از دیگران هستید. نشانۀ‌ آن سایت شما و میزان و سطح محتوای شما در سایتتان است.

 

اگر به دنبال نمایش آثار خود به تمام انسان‌های علاقمند هستید نیاز به وبسایت شخصی دارید

اینکه شما از طریق وسایت شخصی می‌توانید یک گالری دائمی و شبانه‌روزی داشته باشید که به شکل ویژه آثار شما را به نمایش می‌گذارد امری بدیهی است که نیازی به توضیحی اضافی ندارد. اما ذکر یک نکته فنی لازم است. انتشار آثار در فضای داخلی شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام یا فیس‌بوک گرچه دنبال‌کنندگان و دوستان شما را مطلع می‌سازد اما داستان به همینجا ختم می‌گردد. یعنی فقط دنبال‌کنندگان شمایند که از انتشار یک تصویر جدید از اثر جدید شما مطلع خواهند شد. فضای وب و محتوایی که در وبسایت‌ها منتشر می‌شوند یک تفاوت عمده در این رابطه دارند و آن اینست که موتورهای جستجوی اینترنت مانند گوگل یا یاهو و… هر لحظه در شبانه‌روز در حال ایندکس (بررسی و ثبت) کردن وبسایت‌های مختلف در تمام فضای اینترنت هستند. پس از ایندکس کردن سایت شما و تصاویر و محتوای بارگذاری شده در سایتتان آنگاه است که اگر کسی با کلید‌واژه‌ای شبیه به کلیدواژه‌های منتشر شده در سایت شما در این موتورهای جستجو مثل گوگل، جستجویی انجام دهد این موتورها سایت هایی مثل سایت شما را به عنوان نتیجه جستجو معرفی می‌کند. این خود کمک می‌کند که افرادی که اصلا شما را نمی‌شناسند و تا کنون با شما ارتباطی نداشته اند با سایت شما و آثار شما آشنا شده و شما را بشناسند. این اتفاق در شبکه‌های اجتماعی نمی‌افتد چراکه بر خلاف فضای وب، فضای داخلی شبکه‌های اجتماعی به خوبی در نتیجه جستجوی گوگل یا دیگر موتورهای جستجو نشان داده نمی‌ِشود.

کارایی داشتن یک وبسایت شخصی در مسایل حاشیه‌ای مانند اقامت تحصیلی و غیرتحصیلی

جدای از تمام آنچه برای داشتن یک وبسایت شخصی هنری برایتان ذکر شد و به همان دلایل وجود یک وبسایت شخصی می‌تواند به شما جهت شانس دریافت پذیرش تحصیلی یا دوره‌های تخصصی تکمیلی مانند فلوشیپ‌های هنری تاثیر به‌سزایی دارد. داشتن یک وبسایت شخصی همان رزومه آنلاین محسوب می‌شود و به سهولت سطح هنری و دانش فنی شما را از بین مطالب و آثاری که منتشر کرده‌اید به نمایش می‌گذارد. گذشته از این‌ها طرف مقابل شما یعنی کسی که پرونده اقامت شما را بررسی می‌کند با دیدن یک وبسایت پویا به این فکر فرو می‌رود که شما نه تنها راه و رسم پرسنال برندینگ را به خوبی می‌دانید که احتمالا در این زمینه کاملا موفق شده‌اید و اکنون یک هنرمند شناخته‌ شده و معروف هستید. مشخصا دولت‌های کشورهای بزرگ جهان از اینکه درخواست اقامت یک هنرمند بزرگ و خوش آتیه را بپذیرند بسیار خوشحال خواهند شد؛ چراکه این خود به رشد فرهنگی و هنری کشور متبوع‌شان می‌انجامد. مشخصا شما به عنوان یک هنرمند در دنیای امروز زمانی موفق خواهید شد که راه موفقیت را در اینترنت پوییده باشید و از لوازم آن داشتن یک وبسایت شخصی است.
در انتها باید اضافه کنیم که چیتاآرت تنها ارائه‌کننده وبسایت‌های تصویر محور هنری می‌باشد که نیاز شما را به جستجوی طراح سایت و مجادله‌ها و بحث‌های بعدی با طراح رفع کرده است و سایت‌های هنری زیبایی به‌این منظور آماده کرده‌ است که ظرف کوتاه‌ترین زمان ممکن و با قیمتی کاملا عادلانه به شما واگذار خواهد شد.

شما در ادامه می‌توانید مشخصات فنی این وبسایت‌ها را از اینجا مطالعه بفرمایید.

همچنین جهت سفارش یا دریافت اطلاعات تکمیلی در ساعات اداری به ما تماس بگیرید. 

 

09906240384

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا دوست دارید جزئی از جامعه مجازی هنرمندان تجسمی باشید، آثارتان از دیگران رتبه دریافت کند و با دیگر آثار هنری مقایسه شود و همچنین بتوانید آثارتان را مستقیم برای فروش بگذارید؟

اگر این‌طور است کلیک کنید
close-link