پژوهشکده معماران آمریکایی (AIA)، برگزار می کند: خانه ای برای قرن بیست و یکم، مسابقه بین المللی طراحی دانشجویان برای سال تحصیلی 2019-2020.
این برنامه که توسط انجمن دانشکده های معماری (ACSA)  و با حمایت AIA CRAN® اداره می شود، در نظر گرفته شده است تا دانشجویان را در زمینه معماری، به صورت جداگانه یا تیمی، برای کشف شیوه های معماری مسکونی چالشی برای دانشجویان معماری قرار دهد.
این رقابت دانشجویان را به چالش می کشد تا خانه ای را با توجه به زمینه و فرهنگ بومی، اما کاملاً منطبق بر فن‌آوری و ایده‌های قرن بیست و یکم طراحی کنند.
مسابقه دانشجویی طراحی معماری خانه مسکونی
مسابقه دانشجویی طراحی معماری خانه مسکونی
جوایز
در مجموع 6000 دلار به روش زیر به برندگان توزیع می شود:
جایزه نفر اول ۲۰۰۰ دلار
جایزه نفر دوم ۱۵۰۰ دلار
جایزه نفر سوم ۱۰۰۰ دلار
و سه جایزه ۷۰۰، ۵۰۰ و ۳۰۰ دلاری دیگر
آثار ارسالی برندگان جوایز در نشست سالانه AC21  2021  و کنوانسیون ملی AIA 2021 به نمایش گذاشته می شود و در یک کاتالوگ مسابقه نیز منتشر می شود.
راهنمای طراحی
طراحی خانه برای اینجا + اکنون باید منعکس کننده یک رویکرد نوآورانه و خلاق، منطبق با محیط زیست و حساس به مسائل مربوط به  فرهنگ بومی باشد. این پیشنهاد باید یک موقعیت مفهومی قوی در مورد مسکن و طراحی در یک بستر خاص اتخاذ کند.
برنامه
دانشجویان تشویق می شوند تا رویکردهای خلاقانه ای برای برنامه ریزی و توزیع (فضا) را کشف کنند. تخصیص فضا باید متناسب با طرح و نیاز مشتری باشد.
فضاهای برنامه داخلی
خواب – حداقل 2
امکانات حمام – حداقل 1 (توالت، حمام، حمام یا دوش)
آشپزخانه برای تهیه غذا
جایی برای زندگی، آرامش و معاشرت
فضاهای برنامه خارجی
باید به رابطه فضای داخلی و خارجی منازل توجه شود و اینکه فضای بیرونی چه نقشی در طراحی خانه باید داشته باشد. حمل و نقل و ارتباط با داخل باید به عنوان یکی از مؤلفه های اصلی استراتژی طراحی مورد توجه قرار گیرد. در صورت لزوم باید فضای مناسب برای مواردی مانند پارکینگ، وسیله نقلیه (دوچرخه / ماشین / سایر) اختصاص یابد.
طراحی یکپارچه
طرح های پیشنهادی باید یک استراتژی مفهومی روشن را منعکس کنند که به صورت ساختاری در سطح مفصل حل می شود. هیچ محدودیتی در استفاده از مصالح یا سیستم‌های ساختمانی وجود ندارد. با این حال، پروژه ها باید با یک رویکرد یکپارچه به مواد و سیستم ها توسعه داده شوند و باید منعکس کننده خصوصیات، مزایا و محدودیت های مواد انتخاب شده باشند. ما صرف نظر از سبک متعهد به ارتقاء ارزش طراحی هستیم.
معماران مسکونی تمایل دارند در سبک های مختلفی بر اساس ورودی از مشتری، سنت های محلی ساختمان و الزامات نظارتی کار کنند. همانطور که در یک فعالیت حرفه ای، پیشنهادات طراحی باید با مسئولیت‌پذیری پاسخگوی نیاز مشتری، زمینه، اقلیم و فرهنگ منطقه باشد. طرح های پیشنهادی باید با سابقه تاریخی آگاه شوند، اما باید بیانگر ایده های معاصر در مورد خانگی و علم ساختمان باشند. با ارائه و ارتقاء، طرح‌های پیشنهادی باید خصوصیاتی مانند مواد، بافت و رنگ را نشان دهند. باید به ترتیب و آرایش فرم‌های بیرونی و فضای داخلی توجه شود.
مشتری
یکی از مؤلفه های مهم تمرین به عنوان یک معمار مسکونی تعامل با مشتری است. برخلاف بسیاری از ساختمان های تجاری، مشتری های مسکونی معمولاً صاحبان و سرنشینان خانه هستند. این ارتباط شخصی با کار اغلب به یک فرآیند طراحی بسیار مشارکتی بین معمار و مشتری منتهی می شود. برای اهداف این مسابقه، متقاضیان می توانند براساس مفهوم طراحی و محدودیت های سایت، سناریوی فردی یا چند سرنشین را در نظر بگیرند. شرکت کنندگان ممکن است برای آگاهی بهتر از طراحی، مشخصات مشتری خود را بر اساس تحقیق در مورد آمار جمعیتی و روند جمعیت انتخاب کنند. شرکت کنندگان در انتخاب مقاله باید از علت انتخاب مشتری توضیح دهند.
اطلاعات کد
برای کسب اطلاعات در مورد محدودیت های ارتفاع، محدودیت ها، تسکین ها، سیل و شرایط ایمنی، به کد بین المللی مسکونی و دستورالعمل های منطقه بندی محلی مراجعه کنید. باید به موارد دسترسی و اصول طراحی جهانی توجه شود. برای راهنمایی، به ANSI 117.1 2009 مراجعه کنید.
معیارهای داوری
ارسال ها باید به وضوح الزامات ما را مورد توجه قرار دهند. برای پرداختن به موضوعات خاص این چالش طراحی، ارسالی ها باید پاسخ پیشنهادها به موارد زیر را نشان دهند:
یک استراتژی مفهومی قوی که در یک طرح طراحی منسجم و یکپارچه حل شده است
درک خصوصیات فیزیکی سایت و آب و هوای محلی
پاسخ قانع کننده به نیازهای جسمی، عاطفی و فرهنگی ساکنان
درک واضح و روشن از مسائل تکتونیکی
موضع آگاهانه در مورد سابقه بومی و تاریخی
آخرین مهلت ثبت نام:
۱ آوریل ۲۰۲۰ برابر با ۱۳ فروردین ۱۳۹۹.
آخرین مهلت ارسال آثار:
۲۰ می ۲۰۲۰ برابر با ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹.
تاریخ اعلام برندگان:
تابستان ۲۰۲۰ (۱۳۹۹)
برای راهنمایی یا سوالات بیشتر پیام دهید به:
Edwin Hernández
Programs Coordinator
202.785.2324
****************
Eric W. Ellis
Senior Director of Operations and Programs
202-785-2324

امکان ثبت نام از طریق چیتاآرت وجود خواهد داشت. برای اطلاع بیشتر به آی دی ما در تلگرام ‌( @Cheetartadminپیام دهید.

زمان باقیمانده تا آخرین مهلت ثبت نام 
 
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا دوست دارید جزئی از جامعه مجازی هنرمندان تجسمی باشید، آثارتان از دیگران رتبه دریافت کند و با دیگر آثار هنری مقایسه شود و همچنین بتوانید آثارتان را مستقیم برای فروش بگذارید؟

اگر این‌طور است کلیک کنید
close-link