فراخوان طراحی تندیس مفاخر و مشاهیر ایران از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران منتشر شد.
به گزارش چیتاآرت این سازمان در راستای اهداف و مأموریت‌های فرهنگی خود در زمینه ارتقای فرهنگی و هویت شهر تهران در نظر دارد تندیس تعدادی از مفاخر فرهنگی کشور را در مکان‌هایی که به نام آنها مزین شده است، طراحی و اجرا کند.
به همین دلیل از هنرمندان دعوت شده با ارائه طرح پیشنهادی خود به صورت ماکت و با در نظر گرفتن شرایط اعلام شده در این فراخوان مشارکت کنند.
طرح‌ها و تندیس‌ها شامل تندیس سعدی، مولوی، خیام، حافظ، قائم مقام فراهانی، میرداماد، شهریار و رئیس‌علی دلواری می باشد. شرایط ساخت تندیس‌ها و محل دقیق نصب آنها به صورت جامع و کامل در فراخوان آمده است.

پایان مهلت ارائه

طرح تندیس رئیسعلی دلواری حداکثر بدون تمدید تا تاریخ ۲۵ دی‌ماه سال ۱۳۹۸ است. مهلت ثبت‌نام برای سایر آثار تا تاریخ ۷ اسفندماه سال ۱۳۹۸ است.
گفتنی است، طراحی و خلق اثر پیشنهادی باید بر مبنای نمادهای شخصیتی و زندگی‌نامه ، محیطی و دورۀ زندگی هر یک از این شخصیت‌ها انجام شود و طراحی پایه آثار متناسب با فرم تندیس و محل نصب ضروری و در انتخاب طرح مورد توجه قرار خواهد گرفت.
داوری و انتخاب آثار بر اساس نگاه هنرمندانه، خلاق هنرمند و طراحی و اجرای حرفه ‌ای، توسط شورای تخصصی آثار حجمی سازمان زیباسازی انجام می‌شود.

ثبت نام و پذیرش طرح

هنرمندان می‌توانند با مراجعه به مرکز فعالیت‌های مجسمه‌سازی تهران، واقع در عمارت عین الدوله و تحویل موارد مورد نیاز در این فراخوان شرکت کنند. 
با رعایت تمام موارد یاد شده و زمانتعیین شده در ساعات اداری صورت می‌پذیرد و نتایج پس از زمان داوری از طریق سایت سازمان اعلام می‌شود.
نشانی دبیرخانه پاسداران، میدان هروی، خیابان وفامنش، خیابان جمالی شرقی، مرکز فعالیت‌های مجسمه‌سازی شهر تهران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *