شرح موضوع مسابقه

مسابقه احساسات، معماری، مواد مخدر در پی کشف تأثیر عاطفی معماری است: چگونه محیط ساخته شده می تواند باعث شود افراد از جهات خاصی احساس و رفتار کنند، مشابه هنر یا موسیقی. در عین حال، مختصراً از شرکت کنندگان خواسته است که بحران فعلی مواد مخدر در ایالات متحده را در نظر بگیرند، و اینکه چگونه می توان از معماری برای حل مشکلات هم برای فرد و هم برای کل جامعه استفاده کرد. هدف از این مسابقه ارائه ایده‌ای است که ترکیبی از درمان مواد افیونی از طریق توزیع متادون با راه‌های مقابله با ننگ مربوط به وابستگی به مواد مخدر، واقع در سایتی در ونیز، لس‌آنجلس باشد.
احساسات، معماری: معماری بر احساسات تأثیر می گذارد. چه خیابانی با ساختمان های رنگارنگ باعث شود شما احساس خوشبختی کنید، یا یک ایستگاه قطار شلوغ با سقف کوتاه که باعث ناراحتی شما می شود. محیط اطراف ما نقش مهمی در شکل دادن به روحیه ما دارد. گاهی اوقات جنبه های ملموس مانند مقیاس، طراحی یا مادی بودن می‌توانند تأثیر عاطفی بزرگی ایجاد کنند، در موارد دیگر کیفیت‌هایی مانند رنگ، نور یا آکوستیک جلوه‌ای ماندگار می‌دهد مثبت یا منفی.
این واقعیت که محیط ساخته شده تأثیر عاطفی بر افراد دارد همچنین به این معنا است که می توان از معماری به عنوان ابزاری برای تأثیرگذاری بر رفتار افراد استفاده کرد. اگرچه چیز جدیدی نیست، این جنبه ای از معماری است که همیشه به صراحت مورد توجه طراحان قرار نمی گیرد. علاوه بر این، به احتمال زیاد خانه شخصی با تأثیر عاطفی در ذهن طراحی شده است تا مثلاً یک کارخانه، اما با این وجود، هر دو در مجاورت خود تأثیر خود را دارند.
سایت combocompetitions (سایت برگزار کننده) بیشتر با درخواست از شرکت کنندگان می‌خواهد تا به طور فعال از موضوع به عنوان یک ابزار طراحی استفاده کنند.
مواد مخدر: اپیدمی مواد مخدر: همه گیر مواد مخدر در ایالات‌متحده بدترین بحران مواد مخدر در تاریخ ایالات متحده است. به احتمال زیاد در دهه ۱۹۸۰ میلادی آغاز شد، هنگامی که مواد مخدر مانند مرفین علی‌رغم ماهیت اعتیاد آور خود، برای درمان طولانی مدت درد شروع به استفاده کردند. با گذشت زمان، این گلوله برفی به یک بحران بهداشت ملی تبدیل شد. در سال ۲۰۱۶ حدود ۷۰۲۰۰ نفر در ایالات‌متحده در اثر مصرف بیش از حد مواد مخدر در سال ۲۰۱۶ جان خود را از دست دادند. در مقایسه با۳۷۸۰۰  نفری که در همین سال در اثر اسلحه در ایالات متحده جان خود را از دست دادند.
درمان: اختلال در مصرف مواد افیونی از طریق استفاده از داروی متادون همراه با رفتار درمانی قابل معالجه است. به بیماران اجازه می دهد کار کنند، در کنار خانواده های خود بمانند و در ادامه، مجدداً وارد جامعه شوند. نشان داده شده است که این برنامه ها منجر به کاهش ۵۰٪ یا بیشتر مرگ افیونی می شوند.
ننگ: استفاده از مواد مخدر مدت هاست که به عنوان یک مشکل جرم تلقی می شود نه یک معضل بهداشتی. ننگ اعتیاد نقش به‌سزایی در این امر داشته است که چرا اپیدمی اپیوئید در یک بحران بهداشت ملی قرار گرفته است. در نتیجه، این نیز یک بخش اساسی راه حل است. اگر مردم به اندازه کافی اعتیاد را به عنوان یک مشکل بهداشتی در نظر بگیرند و خواستار برخورد با این افراد شدند، سیاست، مراقبت های بهداشتی و موارد دیگر به زودی اصلاح می شوند تا این خواسته را برطرف کنند.
این امر همچنین در سطح فردی تغییر می کند، و کسانی که با اعتیاد مبارزه می کنند پرداختن به این مشکل و کمک به آنها راحت‌تر می شود، با دانستن اینکه هنگام انجام این کار قضاوت نخواهند شد.

خلاصه

هدف از مسابقه احساسات، معماری، مواد افیونی طراحی واحد پزشکی متادون واقع در ونیز، لس آنجلس است.
پیشنهادات باید به ننگ پیرامون وابستگی به مواد افیونی بپردازند: علاوه بر تجویز متادون، واحد دارویی و تنظیم آن باید محیطی را ارائه دهد که فارغ از اینکه با اختلال در مصرف مواد افیونی مبارزه می کنید یا نه، جذاب باشد.
دعوت از دو گروه متفاوت برای به اشتراک گذاشتن این فضا هدف از بین بردن تعصب و ایجاد اعتماد از طرفین است: کسی که با اختلال مصرف مواد افیونی دست و پنجه نرم می کند لزوماً فرد بدی نیست.
این که آیا این امر با طراحی، مفهوم، اختلاط یک کارکرد ثانویه – یا ترکیبی از موارد فوق محقق می شود به اختیار هر یک از شرکت کنندگان خواهد بود.
سایت: این سایت در ونیز، لس آنجلس واقع شده است. با پیاده روی از ساحل ونیز و مجاورت بلوار Abbot Kinney، یک مقصد بسیار محبوب LA که به خاطر مغازه ها، رستوران ها و کافه هایش مشهور است.
سایت مورد نظر برای طراحی
سایت مورد نظر برای طراحی

 

با پیدا کردن یک کلینیک داروی متادون در ونیز (یکی از خیابان های لس آنجلس) یک نیاز واقعی برآورده می شود و به مردم منطقه کمک می کند. در همین زمان، از آنجا که محبوبیت این محله بازدید کننده های زیادی را به خود جلب می کند، به طور بالقوه افراد بیشتری از بحران مواد افیونی در سطح انسانی آگاه می شوند.

جایزه

مبلغ جایزه ۳۰۰۰ یورو
آخرین مهلت ثبت نام: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹.
آخرین مهلت ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹.

 

امکان ثبت نام از طریق چیتاآرت در تمام مسابقات وجود خواهد داشت. برای اطلاع بیشتر به آی دی ما در تلگرام ‌( @Cheetartadmin )  پیام دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آیا دوست دارید جزئی از جامعه مجازی هنرمندان تجسمی باشید، آثارتان از دیگران رتبه دریافت کند و با دیگر آثار هنری مقایسه شود و همچنین بتوانید آثارتان را مستقیم برای فروش بگذارید؟

اگر این‌طور است کلیک کنید
close-link