نیمه پاییز ۹۸ است و ما به گالری …. آمدیم جایی که نمایشگاه انفرادی یک بانوی هنرمند با نام عبور ۸ در حال برگزاری است. قصد داریم ضمن تهیه تصویری گزارش از این نمایشگاه چند کلامی با هنرمند هم‌کلام شویم. به سراغ ایشان می‌رویم تا از ایشان سوالاتی دربارۀ خودشان و نمایشگاه‌ آثارشان بپرسیم. با ما همراه باشید:
با سلام لطف کنید ابتدا خودتان را معرفی کنید. بفرمایید از کی و کجا شروع کردید؟
بی تا محبتی هستم متولد ۱۳۵۳ در تهران. فارغ التحصیل رشته ی هنر از دانشکده ی هنر و معماری دانشگاه تهران. از کودکی به نقاشی علاقه داشتم ولی فعالیت حرفه ای خودم را از سال ۱۳۶۴ آغاز کردم. تاکنون ۸ نمایشگاه انفرادی داشته ام و در ۳۰ نمایشگاه گروهی شرکت کرده ام. تکنیک کارهای من بیشتر رنگ و روغن است ولی با تکنیک‌های اکریلیک، پاستل، مدادرنگی و… نیز کار می‌کنم. 
دربارۀ نمایشگاه انفرادیتان توصیح دهید؟ 
نمایشگاه «عبور ٨» نمایشگاه انفرادی من هست. در آن تکنیک کارها همه رنگ‌ و روغن و در سبک پست‌مدرن و ابعاد کارها بیشتر ١٠٠در١٠٠سانتی‌متر و بزرگترین کار در ابعاد ١٠٠ در ١٣٠ هست.
مجموعه ای که با عنوان عبور کار شده مجموعه ای از هیجانات و احساسات، تعصبات و روحیات و اتفاقاتیست که پیش روی نسل امروز است و خرابی ها و ناآرامی هایی که نسل قبل براشون به ارث گذاشتند و آنها با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.
چرا نوعی اغتشاش و حیرت در آثارتان به چشم می‌خورد؟
از آنجا که من یک دختر نوجوان دارم و دغدغه های روحی وی و هم نسلیهایش را میدیدم تمایل به خلق مجموعه آثاری با این موضوع پیدا کردم. 
دغدغه‌های مهاجرت، ترافیک، آلودگی، هرج و مرج و در عین حال روحیات و رویاهای به‌هم‌ریختۀ نوجوانی امروزی و ما که نسل قبل هستیم فقط برای آنها ویرانه‌ای به‌جا گذاشتیم و آن‌ها نظاره‌گر این ویرانه‌‌ها هستند. پس‌‌زمینه کارها بیشتر شهرهای به‌هم‌ریخته و شلوغ یا خرابه و یخ‌زده هست و نظمی در آنها نیست. این‌ نشان‌دهندۀ نگاه نسل جدید به این شهرها و آینده مبهمی است که در انتظارشان هست.
شما به عنوان یک استاد و هنرمندی حرفه ای، برای هنرمندهای آماتور که رویای حرفه‌ای شدن در سر دارند چه توصیه‌ای دارید؟
توصیه من تلاش و پشتکار بی اندازست و بدونند که این راه خیلی طولانی هست و یک شبه به‌دست نمی‌آید. اگر میخواهند موفق شوند باید خیلی صبور باشند.
گروه گزارش‌های هنری چیتاآرت 
گزارش‌گر: نگار مطهری
شما می توانید ویدئوی این نمایشگاه و آثار بانو محبتی را در ذیل تماشا کنید

 

شما نیز می توانید برای انتشار گزارش نمایشگاه‌های گروهی یا انفرادیتان با ما ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *